تماس با من
پروفایل
نویسنده وبلاگ عباس یوسفی
لینک دوستان

کیف زنانه و مردانه

ساعت مچی مردانه و زنانه

صابون کوسه

بالون آرزو

کيف زنانه

عروسک

عينک آفتابي

عينک ريبن

هديه تولد براي آقايان

هديه تولد براي دختر

هديه تولد براي خانم ها

هديه تولد براي پسر

خريد ساعت مچي مردانه

خريد ساعت مچي زنانه

دکوري


      آدمای گنده (زندگینامه انسانهای بزرگ تاریخ علم)

فردریک جونز نویسنده: عباس یوسفی - ۱۳۸۸/۸/٧

فردریک م. جونز در سال 1892 در «سینسیناتی» متولد شد.

بعد از بازگشت از فرانسه و بعد از خدمت در جنگ جهانی اول، جونز به عنوان تعمیرکار، شروع به کار کرد. تسلط او در قطعات الکترونیکی اکثرا خودآموخته بود. از راه تجربه، کار و فرایند اختراع. وی با تجربیات خود به عنوان مکانیک یک موتور گازوئیلی خود استارته تولید کرد. در اواخر 1920 فردریک جونز یک سری قطعات برای توسعه صنعت فیلم طراحی کرد، که پروژکتورهای صامت فیلم را برای استفاده در فیلم ‌های کلام‌دار توسعه می‌داد. او هم‌چنین یک دستگاه برای قسمت دفتری فیلم که بلیط‌ها و باقیمانده پول را به مشتری‌ها تحویل می‌داد ساخت.

فردریک م.جونز، در سال 1953 اولین سیستم سردساز اتوماتیک را برای بارکش‌های حمل و نقل طولانی اختراع کرد. سیستم، برای گستره‌ای از حامل های رایج دیگر شامل کشتی‌ها و ماشین‌های خط آهن، تطبیق داده شد.

این اختراع مشکل خراب شدن غذا در طی کشتی ‌رانی‌های طولانی را حل کرد و توانایی فراهم کردن محصولات تازه در ایالات متحده در وسط تابستان یا زمستان، باعث شد تا عادت های غذایی مصرف کننده ‌های امریکایی عوض شود.

مکالمه با یک راننده بارکش که یک محموله مرغ را به خاطر مدت طولانی سفر و آتش گرفتن کوپه مخزن بارکش از دست داده بود، سبب الهام ایجاد یک واحد سردسازی به جونز شد. فردریک جونز هم چنین یک واحد تهویه هوا را برای بیمارستان های نظامی و یک یخچال برای آشپزخانه‌های نظامی ایجاد کرد.

  نظرات ()
موضوعات دانشمندان ریاضی دانشمندان فیزیک دانشمندان شیمی دانشمندان نجوم دانشمندان فلسفه دانشمندان علوم پزشکی دانشمندان زیست شناسی دانشمندان زمین شناسی دانشمندان روانشناسی دانشمندان سایر علوم دانشمندان ایرانی دانشمندان زن فهرست مخترعان مقالات مرتبط با دانشمندان
مطالب اخیر 10 دانشمند که جانشان را فدای هدفشان کردند! جیمز مارش، شیمی‌دانی که داستان زندگی‌اش می‌تواند سناریوی یک فیلم باشد! مریم میرزاخانی مریم میرزاخانی، برنده معتبرترین جایزه ریاضی جهان فردریک بانتینگ میراث گالیله: 8 سال حبس خانگی، 400 سال حضور جهانی فیروز نادری: غفاری، غولی در جامعه علمی ایران بود توصیه برنده نوبل فیزیک 2013 به دانشجویان سن و سال دانشمندشدن دانشمندان کله شق و کج خلق
پیوند ها کادو تولد برای پسر پروژه های AVR هدیه تولد برای دختر ابزار وبلاگ همه چیز در باره شبکه سايت های رنك 4