فردریک جونز

فردریک م. جونز در سال 1892 در «سینسیناتی» متولد شد.

بعد از بازگشت از فرانسه و بعد از خدمت در جنگ جهانی اول، جونز به عنوان تعمیرکار، شروع به کار کرد. تسلط او در قطعات الکترونیکی اکثرا خودآموخته بود. از راه تجربه، کار و فرایند اختراع. وی با تجربیات خود به عنوان مکانیک یک موتور گازوئیلی خود استارته تولید کرد. در اواخر 1920 فردریک جونز یک سری قطعات برای توسعه صنعت فیلم طراحی کرد، که پروژکتورهای صامت فیلم را برای استفاده در فیلم ‌های کلام‌دار توسعه می‌داد. او هم‌چنین یک دستگاه برای قسمت دفتری فیلم که بلیط‌ها و باقیمانده پول را به مشتری‌ها تحویل می‌داد ساخت.

فردریک م.جونز، در سال 1953 اولین سیستم سردساز اتوماتیک را برای بارکش‌های حمل و نقل طولانی اختراع کرد. سیستم، برای گستره‌ای از حامل های رایج دیگر شامل کشتی‌ها و ماشین‌های خط آهن، تطبیق داده شد.

این اختراع مشکل خراب شدن غذا در طی کشتی ‌رانی‌های طولانی را حل کرد و توانایی فراهم کردن محصولات تازه در ایالات متحده در وسط تابستان یا زمستان، باعث شد تا عادت های غذایی مصرف کننده ‌های امریکایی عوض شود.

مکالمه با یک راننده بارکش که یک محموله مرغ را به خاطر مدت طولانی سفر و آتش گرفتن کوپه مخزن بارکش از دست داده بود، سبب الهام ایجاد یک واحد سردسازی به جونز شد. فردریک جونز هم چنین یک واحد تهویه هوا را برای بیمارستان های نظامی و یک یخچال برای آشپزخانه‌های نظامی ایجاد کرد.

/ 0 نظر / 8 بازدید